O Nas

Agencja Grabowska Models działa od 1988 roku.

Posiadamy kilkadziesiąt doświadczonych modelek, modeli, fotomodelek fotomodeli i hostess.

Organizujemy konkursy piękności, pokazy mody, castingi, testy fotograficzne oraz obsługę imprez
artystycznych, plenerowych i targów na terenie całego kraju.

Dysponujemy choreografami, stylistami, konferansjerami, wizażystami i fryzjerami.

Współpracujemy z wieloma agencjami fotograficznymi, reklamowymi i agencjami modelek w Polsce i za granicą.

   

Sara Karcz

Lucyna Grabowska

   

     

 

 

 

„Zastępcza mama” czyli wywiad z Lucyną Grabowską-Górecką organizatorką regionalną

czytaj całość ...

 


 

 

 

 

 

 


 

 

Piękno w imię dobra...

 

Agencja Grabowska Models to nie tylko prestiżowe pokazy mody, wybory Miss i Mister Beskidów, czy udział w promocyjnych akcjach ekskluzywnych produktów. To także pomoc charytatywna. Agencja od początku swojego istnienia realizuje przesłanie „Piękno w imię dobra”.

Grabowska Models realizuje motto każdego dnia działalności. Co ważne, nie pozostaje ono tylko na papierze. Jest jak najbardziej realne. Odczuwają to na własnej skórze wychowankowie bielskiego i żywieckiego Domu Dziecka.

– Pomagamy dzieciom, często pozbawionym rodzinnego ciepła. Ich radość jest najpiękniejszym prezentem, który od nich otrzymujemy – mówi Lucyna Grabowska, właścicielka agencji. – W ciągu kilkunastu lat naszej działalności nauczyliśmy się od nich wiele. Taki wyjazd do domu dziecka, z workiem prezentów, to ważne wydarzenie dla naszych modelek i modeli. Uczą się pokory, nabierają doświadczenia i patrzą na świat poprzez inny pryzmat – dodaje Lucyna Grabowska.

Początek charytatywnej działalności Grabowska Models sięga lat 90. XX wieku. Wtedy po raz pierwszy pojawił się pomysł, aby kandydatki do tytułu Miss pomagały innym.

– Dziewczęta postanowiły wtedy pomóc Szpitalowi Pediatrycznemu w Bielsku-Białej. Zebrały najpotrzebniejsze rzeczy: pieluchy, sztućce, zabawki. Jak dziś pamiętam radość obdarowanych – wspomina właścicielka Agencji.

Idea, że liczy się nie tylko piękno zewnętrze, ale również stan ducha, jest do dziś istotnym elementem działalności Agencji Grabowska Models. Świadczą o tym liczne wizyty finalistek i finalistów konkursów piękności w domach dziecka. Kandydaci do korony są witani szczególnie radośnie, bo przez stęsknione dzieci, które przyzwyczaiły się do odwiedzin.

Chętnie biorę udział w różnych akcjach charytatywnych takich jak pokazy czy wyjazdy do Domu Dziecka. Daje mi to dużo radości, gdy widzę uśmiech na twarzy tych dzieciaków. Uważam, że taka działalność jak najbardziej ma sens. Dzieci są bardzo przyjaźnie nastawione do odwiedzających, szcześliwe i zadowolone z wszelkich prezentów i oznak troski o nie. Pani Lucyna Grabowska bardzo stara się, aby hasło "Piękno w imię dobra" miało swoje potwierdzenie nie tylko w słowach ale także i w czynach. Stąd też częste wyjazdy modeli i modelek z Agencji Grabowska Models do Domów Dziecka – podkreśla Joanna Kusiak, Miss Beskidów 2010, II vice Miss Polski 2010.

Cykliczne wizyty poprzedzają często pokazy mody, w których biorą udział osoby poważane i znane lokalnej społeczności i nie tylko.

- W pokazach charytatywnych biorą udział ważne osobistości ze świata polityki, biznesu, sztuki i kultury. Na jednej scenie pojawiają się w jednym celu, aby zebrać pieniądze na rzecz dzieci. Każdy z uczestników ofiarowuje dobrowolną kwotę - tłumaczy Lucyna Grabowska. - Pokazy "Ludzi Wielkiego Serca" mają swoją kilkuletnią tradycję. Za każdym razem zbieramy kilkadziesiąt tysięcy złotych, które trafiają do najbardziej potrzebujących - dodaje,a w zamian otrzymuja piernikowe serce z napisem SERCE ZA SERCE

Katarzyna Górny-Oremus